Spletno naročilo obiska

Prijava na e-novice

MV terapije - Zdravilno umirjanje možganskega valovanja

EEG posnetek

EEG posnetek

Zvočni impulz

Zvočni impulz

Vsakdo ve, da so lahko strah in dolgotrajne skrbi resen povod za izčrpanost in bolezni. Problem sodobnega človeka je stresno življenje (valovanje beta) ter pomanjkanje sprostitve in počitka ( valovanje alfa, theta, delta).

Ista stanja sprostitve lahko dosežemo tudi z jogo ali meditacijo, vendar namesto, da bi se leta dolgo veščine učili in jo v celoti obvladali lahko to izkušnjo doživite že ob prvi terapiji.


STRES IN IMUNSKI SISTEM

Če hočemo ostati zdravi, moramo imeti v organizmu dovolj melatonina in drugih anti-stresnih hormonov. Najpreprostejši način, da to dosežemo je, da si privoščimo dovolj počitka. Popolnoma enak učinek pa bomo dosegli tudi z neposrednim umirjanjem možganskega valovanja. Znanstvene raziskave so pokazale, da imajo tisti, ki redno meditirajo, bistveno več melatonina v krvi kot tisti, ki tega ne počno.


Dejavnost možganov lahko spremljamo z merjenjem njegovega elektromagnetnega valovanja z napravo, ki se imenuje elektroencefalograf (skrajšano EEG). Čim intenzivnejša je možganska dejavnost, čim bolj smo fizično napeti, tem večja je frekvenca elektromagnetnega nihanja in krajši so valovi. Čim trdnejši je počitek, tem počasnejše je valovanje (valovi so pri počitku daljši, časovno jih je tudi manj).
Za vse kar počnemo potrebujemo energijo, zato mora organizem porabo svoje energije omejevati in jo usmerjati tja, kjer je najpomembnejša (če jo uporablja za premagovanje zunanjih nevarnosti, jo zmanjka za boj proti notranjim sovražnikom, ko pa v okolju ni več nevarnosti in organizem (navzven) počiva, se »vklopi« delovanje imunskega sistema).

Številne ameriške raziskave, zadnjih pet desetletij, so pokazale, da umirjanje možganskega valovanja v krvi poveča količino beta endorfinov (nedogenih opiatov, ki jih telo ustvarja za blažitev bolečin) za povprečno 25%, zato je uporabno pri zdravljenju depresivnih stanj in blažitvi bolečin, ter serotonina, iz katerega ustvari melatonin (hormon, ki spodbuja spanje in delovanje imunskega sistema, pospešuje razstrupljanje).

Z umirjanjem možganskega valovanja si v prihodnje lahko obetamo izboljšanje tudi pri drugih boleznih - kroničnih glavobolih in migrenah, psihosomatsko povzročenih kožnih boleznih, zdravljenju alkoholizma in drugih odvisnosti, luskavici in drugih kožnih boleznih, zdravljenju dentalnih obolenj, menstrualnih sindromov, hujših poškodb glave, srčnih/možganskih kapi, kognitivnih in vedenjskih motenj (učenje, branje), v kirurgiji pa je uporabno za pripravo bolnikov na operacije in lajšanje pooperativnih težav.

Pri terapijah uporabljamo naprave za uravnavanje možganskega valovanja, ki vplivajo na možgane s pomočjo vidnih in slušnih dražljajev ( v praksi to pomeni udobna namestitev v počivalniku ob poslušanju nežne meditativne glasbe ). Odprava bolečin in drugih tegob je možna že po 15 minutah, posamezni postopek pa lahko traja tudi do 45 minut. Za različne namene je potrebno izbrati različne frekvence in različno dolžino postopka.


VRSTE MOŽGANSKEGA VALOVANJA

Ločujemo pet stanj zavesti, ki se kažejo v različnih tipih možganskega valovanja:

1. Visokofrekvenčni valovi beta (16 Hz in več):
značilni za stanje »super budnosti«. Kažejo se pri zelo stresnih situacijah - strah, anksioznost, zelo povečana pozornost. Tudi mišice in telo so zelo napete.

2. Nizkofrekvenčni valovi beta (13-15 Hz):
značilni za povečano budnost, pozornost. Mišice in telo so napeti.

3. Valovi alfa (8-12 Hz):
z njimi dosežemo stanje lahke sproščenosti, nismo prestrašeni, ne čutimo ogroženosti, do okolja smo miroljubni, prijazni, dobro se učimo.

4. Valovi theta (4-7 Hz):
zanje je značilna globoka sproščenost, ki se praviloma pojavi s plitkim spanjem ali celo v polsnu. V tem stanju možgani še zmeraj sprejemajo signale iz okolja in si jih celo bolje zapomnijo. Dejavnost imunskega sistema se poveča.

5. Valovi delta (1-3 Hz):
značilen je trden spanec, počitek je popoln. Signalov iz okolja skoraj ne zaznavamo. Imunski sistem je najdejavnejši, zdravljenje pa najintenzivnejše.

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

Divina d.o.o.